SEVAN

poniedziałek, 2 grudnia 2019
data:post.title
Poniedziałek. Ósma rano. Dzieci w szkołach. Kawa się parzy, więc można brać się do pracy:) Tydzień temu skończyłam sweterek, który chciałam Wam dziś pokazać. Zaprojektowała go Dorota 
(klik) z mojej włóczki Shine Like a Star Single (klik) . Ja zdecydowałam się zrobić swoją wersję z włóczki o tych samych parametrach, ale bez błysku.Od samego początku zachwycił mnie ten projekt, gdy jeszcze widziałam tylko początek. Bardzo lubię melanżowe włóczki, różne kolory i w tym projekcie mogłam właśnie użyć takiej nitki, wzór nie gubił się w kolorze, wręcz przeciwnie, wszystko ze sobą ładnie współpracowało, a wzór pięknie podkreślił charakter włóczki.
Miałam w planach zrobić zdjęcia w lesie, teraz mech jest tak zielony, że aż się prosiło, ale w sobotę spadł śnieg, temperatura niebezpiecznie się obniżyła, słońca w ogóle nie było a zewsząd wdzierała się szarówka. Zrezygnowałam więc z pierwotnego planu i zdjęcia tradycyjnie powstały ... w ogródku. Było tak zimno, że ratował mnie tylko kubek gorącej herbaty, który skutecznie robił za podgrzewacz rąk, bardzo polecam :)

Niestety nie udało się ukryć, jak było mi zimno 😅

Ale dziesięć minut wytrzymałam, brawo ja!

Parę słów o sweterku. Konstrukcja to contiguous, oczywiście bezszwowo od góry, z obniżoną linią rękawów.  Moja wersja jest lekko luźna, taki właśnie chciałam aby był. Próbkę miałam lekko większą, więc zdecydowałam się zrobić rozmiar większy. Wyszedł idealnie. Jestem bardzo zadowolona 😍


Niewątpliwą ozdoba sweterka jest ozdobny wzór, który występuje na dekolcie, płynnie przechodzi wzdłuż rękawa, by ostatecznie zakończyć ściągaczem dół swetra. Analogicznie taka sama sytuacja jest na mankietach.
Długość jest dla mnie optymalna. Wiadomo każdy może zrobić sobie jak mu najbardziej odpowiada, ja zrobiłam lekko zakrywającą tylną część ciała.
Włóczka jest bardzo miękka, zupełnie nie gryząca, singiel pięknie podkreślił strukturalny wzór i całość naprawdę bardzo mi się podoba.
Dane Techniczne

Wzór: Sevan (klik)
Autorstwa: Dorota Morawiak-Lichota (klik)
Włóczka: Soft Merino  Woollala (klik)
Kolor: Ghost Horses (klik)
Druty: 3.25 i 2.75
Rozmiar: 5
Zużycie włóczki: 325 g

Do napisania :)

Wiola

3 komentarze

  1. Wiolu , cudowny sweterek wydziergałaś . Twoja piękna włóczka idealnie zagrała w tym projekcie :) Dziękuję Ci bardzo za test :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny projekt wzbogaciłaś piekną włóczką, pieknym wykonaniem i - jak to u Ciebie- pieknymi zdjęciami. Co tam zimno, cudnie jest :)

    OdpowiedzUsuń