The Valley Of Sunflowers

niedziela, 25 października 2020
data:post.title

 Wieki minęły od mojego ostatniego wpisu, trochę wyszłam z wprawy pisania, ale poddam się fali i mam nadzieję, że słowa same popłyną. Dziś chciałam Wam pokazać najnowszą chustę autorstwa i wykonania Renaty Comfort Zone Knits (klik) Historia tej chusty jest taka, że na początku miała być .... skarpetkami.
Jak to w dziewiarskim życiu bywa, plany często ulegają zmianie i w ostatecznym rozrachunku Renata postanowiła z tych dwóch motków zrobić chustę, którą teraz oglądacie. Do zdjęć pozowała mi moja córka, a zdjęcia powstały w jednym z piękniejszych miejsc na Suwalszczyźnie, na głazowisku Rutka. Tego dnia mocno wiało, mimo tego, że świeciło słońce było naprawdę zimno a wiatr był wyjątkowo przenikliwy. 


    Jak już wcześniej wspomniałam, chusta jest zaprojektowana w taki sposób, aby do zrobienia jej starczyły dwa motki włóczki typu fingering. Gdy zastosujecie się do podanych przez Renatę we wzorze wytycznych, czyli osiągniecie odpowiednią próbkę, to 2 motki powinny wystarczyć, aby zrobić tą chustę. Ta chusta jest wydziergana  dwóch motków mojej Sock Merino w kolorach Leśne Echo i Golden Honey. Można też ją zrobić na przykład z Only Merino (klik) lub Perfect Trilogy (klik) i praktycznie z każdej włóczki o parametrach 400m w 100g.
Choć nie dziergałam tej chusty, to myślę, że spokojnie mogą się za nie zabierać osoby, które umieją przerabiać tylko oczka prawe i lewe. Część główna to po prostu ścieg francuski, przeplatany kontrastowym paseczkiem z dziurkami, który przechodzi w ozdobny ażur, a wieńczą go piękne wydłużone pikotki, lub frędzelki jak kto woli. 
Jak widać chusta jest sporych rozmiarów i można nosić ją na wiele sposobów.Zarzuciłam Was zdjęciami, ale żal mi ich nie pokazywać :) 


Dane Techniczne:

Wzór: The Valley Of Sunflowers (klik)

Projektantka: Renata Grabska Comfort Zone Knits (klik)

Włóczka: Sock Merino Woollala (klik) w kolorze Golden Honey i Leśne Echo

druty: 3.25

Zużycie: Dwa motki 

 

Uwaga, dzięki uprzejmości Renaty przy zakupie włóczki na tę chustę, wzór dostajecie gratis. Jestem przekonana, że pojawi się wiele odsłon tej chusty, gdyż jest po prostu piękna i będzie stanowić gustowny dodatek do każdej stylizacji . Miłego dziergania!

 

 Do napisania 

Wiola

 

 

 

6 komentarzy

 1. These colors are amazing together. Lovely pattern!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna chusta! A zdjęcia... Ach uwielbiam na nie patrzeć, przejrzałam ten post już ze cztery razy, żeby dobrze im się przyjrzeć. Perfekcyjnie potrafisz ująć urok dzianiny na fotografii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka piękna ta chusta! Sesja oczywiście w pełni profesjonalna :) Wiolu - jaką masz dużą córkę! Na taką śliczną młodą damę wyrosła!
  Pozdrawiam serdecznie!
  Asia

  OdpowiedzUsuń