The Valley Of Sunflowers

niedziela, 25 października 2020
data:post.title

 Wieki minęły od mojego ostatniego wpisu, trochę wyszłam z wprawy pisania, ale poddam się fali i mam nadzieję, że słowa same popłyną. Dziś chciałam Wam pokazać najnowszą chustę autorstwa i wykonania Renaty Comfort Zone Knits (klik) Historia tej chusty jest taka, że na początku miała być .... skarpetkami.
Jak to w dziewiarskim życiu bywa, plany często ulegają zmianie i w ostatecznym rozrachunku Renata postanowiła z tych dwóch motków zrobić chustę, którą teraz oglądacie. Do zdjęć pozowała mi moja córka, a zdjęcia powstały w jednym z piękniejszych miejsc na Suwalszczyźnie, na głazowisku Rutka. Tego dnia mocno wiało, mimo tego, że świeciło słońce było naprawdę zimno a wiatr był wyjątkowo przenikliwy. 


    Jak już wcześniej wspomniałam, chusta jest zaprojektowana w taki sposób, aby do zrobienia jej starczyły dwa motki włóczki typu fingering. Gdy zastosujecie się do podanych przez Renatę we wzorze wytycznych, czyli osiągniecie odpowiednią próbkę, to 2 motki powinny wystarczyć, aby zrobić tą chustę. Ta chusta jest wydziergana  dwóch motków mojej Sock Merino w kolorach Leśne Echo i Golden Honey. Można też ją zrobić na przykład z Only Merino (klik) lub Perfect Trilogy (klik) i praktycznie z każdej włóczki o parametrach 400m w 100g.
Choć nie dziergałam tej chusty, to myślę, że spokojnie mogą się za nie zabierać osoby, które umieją przerabiać tylko oczka prawe i lewe. Część główna to po prostu ścieg francuski, przeplatany kontrastowym paseczkiem z dziurkami, który przechodzi w ozdobny ażur, a wieńczą go piękne wydłużone pikotki, lub frędzelki jak kto woli. 
Jak widać chusta jest sporych rozmiarów i można nosić ją na wiele sposobów.Zarzuciłam Was zdjęciami, ale żal mi ich nie pokazywać :) 


Dane Techniczne:

Wzór: The Valley Of Sunflowers (klik)

Projektantka: Renata Grabska Comfort Zone Knits (klik)

Włóczka: Sock Merino Woollala (klik) w kolorze Golden Honey i Leśne Echo

druty: 3.25

Zużycie: Dwa motki 

 

Uwaga, dzięki uprzejmości Renaty przy zakupie włóczki na tę chustę, wzór dostajecie gratis. Jestem przekonana, że pojawi się wiele odsłon tej chusty, gdyż jest po prostu piękna i będzie stanowić gustowny dodatek do każdej stylizacji . Miłego dziergania!

 

 Do napisania 

Wiola

 

 

 

2 komentarze

  1. These colors are amazing together. Lovely pattern!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękna chusta! A zdjęcia... Ach uwielbiam na nie patrzeć, przejrzałam ten post już ze cztery razy, żeby dobrze im się przyjrzeć. Perfekcyjnie potrafisz ująć urok dzianiny na fotografii.

    OdpowiedzUsuń